+48 (17) 227-31-08 | +48 509-512-986 | biuro@trans-kop.com

Systemy dociepleń

Gabit TERMO PLUS 1.4 – zaprawa klejąca do ociepleń na cemencie białym

Zaprawa klejąca do ociepleń na cemencie białym Gabit TERMO PLUS 1.4 to produkt służący do mocowania płyt styropianowych (EPS) do mineralnych podłoży budowlanych. Wśród zastosowań należy wymienić także wykonywanie warstwy zbrojonej pod wyprawę tynkarską w bezspoinowych ociepleniach budynków nowo wznoszonych oraz obecnie eksploatowanych. Zaprawa ta wchodzi w skład zestawu do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych budynków i jest częścią systemu dociepleń Solbet TERMO.

Zaprawa Gabit TERMO PLUS 1.4 może być używana do prac ociepleniowych z wykorzystaniem styropianu grafitowego pod warunkiem ścisłego przestrzegania zaleceń producenta. Wraz z siatką tynkarską z włókna szklanego tworzy stabilne podłoże na styropianie pod różnego rodzaju tynki. Zaprawa może być wykorzystywana również jako klej do styropianu, by trwale połączyć ten materiał z podłożem.

Wykorzystanie zaprawy Gabit TERMO PLUS 1.4 pozwala stworzyć mocną i wysoce odporną na uszkodzenia warstwę zbrojną. Jest to zasługa wzbogacenia materiału o włókna celulozowe i polipropylenowe, dzięki którym warstwa ma lepsze właściwości mechaniczne niż ta wykonana z zaprawy bez włókien. Zaprawa służy do wykonywania warstwy zbrojącej pod tynki o jasnej barwie.

Gabit TERMO PLUS 1.5 – zaprawa klejąca do ociepleń na cemencie szarym

Zaprawa Gabit TERMO PLUS 1.5 na szarym cemencie to produkt służący do mocowania płyt styropianowych (EPS) do mineralnych podłoży budowlanych oraz do tworzenia warstwy zbrojonej pod tynki o ciemnej barwie w bezspoinowych ociepleniach budynków nowo wznoszonych i już eksploatowanych. Zaprawy można używać również z wykorzystaniem styropianu grafitowego, jednak należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta. Zaprawa ta jest jednym z elementów systemu dociepleń o nazwie Solbet TERMO.

Ponadto w połączeniu z siatką tynkarską z włókna szklanego tworzy ona trwałe i stabilne podłoże na styropianie dla różnych rodzajów tynków. Może być także skutecznie wykorzystana jako klej do styropianu, aby zapewnić trwałe połączenie z powierzchnią.

Użycie zaprawy Gabit TERMO PLUS 1.5 na cemencie szarym pozwala na stworzenie niezwykle wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia warstwy zbrojonej. Dodatek włókien celulozowych i polipropylenowych poprawia właściwości mechaniczne warstwy w porównaniu do zapraw bez dodatku włókien.

Gabit TERMO zaprawa klejąca do styropianu 1.6

Zaprawa klejąca do styropianu Gabit TERMO 1.6 to produkt służący do przyklejania płyt styropianowych do podłoża w systemach ociepleń budynków, zarówno tych nowo wybudowanych, jak i poddawanych termomodernizacji. Jest to skuteczny produkt, który można stosować do prac ociepleniowych z wykorzystaniem zarówno styropianu białego, jak i grafitowego, jednak obowiązkowe jest wówczas przestrzeganie wytycznych producenta. 

Zaprawa Gabit TERMO 1.6 jest jednym z elementów systemu dociepleń Solbet TERMO i wchodzi w skład zestawu do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych budynków. Wśród najważniejszych właściwości zaprawy należy wymienić dobrą przyczepność do czystych podłoży mineralnych. Są to m.in. beton, mur czy tynki cementowo-wapienne. Temperatura stosowania produktu powinna wynosić od 5 ºC do 25 ºC (otoczenie i podłoże).

Korzystanie z kompletnego systemu dociepleń jednego producenta daje gwarancję, że wszystkie elementy techniczne idealnie dopasują się do siebie oraz połączą w trwałą i solidną konstrukcję.