+48 (17) 227-31-08 | +48 509-512-986 | biuro@trans-kop.com

Płyty drogowe

Płyty drogowe

Ten betonowy prefabrykat jest niezastąpiony w przypadku, gdy infrastruktura komunikacyjna pozostawia wiele do życzenia. Często teren wokół inwestycji budowlanej jest nieprzygotowany, ciężki sprzęt grzęźnie w błocie, a brak drogi dojazdowej opóźnia lub uniemożliwia dowiezienie niezbędnych materiałów. W takich sytuacjach rozwiązaniem są betonowe płyty drogowe. To świetne tymczasowe rozwiązanie sprawdzi się nawet w miejscach o dużym przepływie pojazdów, nawet tych specjalistycznych jak gruszki czy dźwigi. Płyty są bowiem wykonane z bardzo odpornego materiału, który wytrzymuje nacisk kilkudziesięciu ton.

SOLBET

* Pole obowiązkowe

Płyty drogowe – jakie mają zastosowanie?

Płyty drogowe znajdują zastosowanie na drogach i placach, obszarach inwestycyjnych, przemysłowych, budowlanych. Mogą służyć jako zastępcza droga, odporna na przejazdy z dużym ładunkiem lub umożliwić budowę dowolnej utwardzonej nawierzchni, niezbędnej do prowadzenia dalszych działań na danym obszarze. Mogą po się po nich przemieszczać nie tylko auta osobowe i dostawcze, ale także ciężki sprzęt jak na przykład koparki. Materiał nie kruszy się, nie pęka, nie odkształca w żaden sposób. Tego typu płyty stosuje się także do budowy parkingów, ścian oporowych i placów składowych. To materiał bardzo łatwy zarówno do montażu, jaki demontażu.

Najwyższa jakość gwarancją jakości

Są wykonane z bardzo trwałego materiału, co sprawia, że jest to produkt wielokrotnego użytku. Zdemontowane z jednej nawierzchni bez problemu mogą być zamontowane gdzie indziej. Nie wymagają konserwacji ani czyszczenia przez cały okres użytkowania. Inwestycja w tak solidny, praktyczny i uniwersalny materiał, który z powodzeniem można wykorzystywać przez wiele lat, to oszczędność pieniędzy i wyraz troski o środowisko. Płyty drogowe zamówione w naszej hurtowni są dowożone na miejsce specjalnie przystosowanymi samochodami HDS przeznaczonymi do transportu i rozładunku tego typu materiału. Nie musisz zatem organizować dowozu we własnym zakresie.

Standardowe parametry

Standardowo płyty drogowe produkowane są wymiarach 300x150x15 cm. Jest to optymalny wymiar, gwarantujący największą wytrzymałość, gdyż nacisk kół rozkłada się równomiernie na płycie, nie powodując jej ugięcia. Te wymiary płyty cechują się też najniższą ceną, dlatego są najchętniej wybierane przez inwestorów. Produkt powstaje z betonu C30/37, zbrojony podwójną siatką z atestowanej stali, dlatego jest niezwykle wytrzymały. Oferowane przez nas płyty mają pozytywną Krajową Ocenę Techniczną wydaną przez Instytut Budowy Dróg i Mostów.