Miał węglowy – odpowiedź na trudne czasy
W dzisiejszych czasach, kiedy nie tylko ceny wszelkich źródeł ciepła są coraz wyższe, ale także dostępność niektórych z nich potrafi być ograniczona, wiele osób zaczyna szukać alternatyw. Doskonałym wyborem na obecne czasy jest miał węglowy, który już od kilku lat zyskuje na popularności. Jak powstaje miał węglowy? Dlaczego warto z niego korzystać? Zapraszamy do lektury!
Czym jest miał węglowy?
Miał węglowy, mimo że jest produktem ubocznym, powstającym podczas produkcji węgla kamiennego, wciąż jest pełnoprawnym rodzajem węgla. Jest efektem rozdrabniania i odsiewania grubszych sortymentów węgla. W skrócie, miał to węgiel o drobnej frakcji, którego ziarna mieszczą się w przedziale od 0 do 25 milimetrów, stanowiący około 90% całkowitej produkcji. Miał węglowy składa się głównie z węgla, ale zawiera także pewne ilości pyłów i popiołów, co wpływa na jego właściwości paleniskowe. Miał węglowy wysokokaloryczny wyróżnia się wysoką wartością opałową i niską zawartością popiołu.
Korzyści stosowania miału węglowego
Miał węglowy ma wiele zalet, które przemawiają za jego stosowaniem. Po pierwsze, jest to paliwo tanie, co dla wielu osób stanowi kluczowy czynnik przy wyborze źródła ogrzewania. Atrakcyjna cena miału węglowego powoduje, że jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem w miejscach do rozprowadzania ciepła na ogromną skalę.
Po drugie, miał węglowy wysokoenergetyczny jest bardzo wydajny, co oznacza, że jego stosunkowo niewielka ilość jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość energii do ogrzania pomieszczeń. Miał można stosować w piecach tradycyjnych oraz kotłach z podajnikiem. Znajduje szerokie zastosowanie przemysłowe, jednak z powodzeniem może służyć do ogrzewania budynków mieszkalnych. Dobra kaloryczność miału sprawia, że ogrzewany piec szybko osiąga wysoką temperaturę i tym samym, produkt węglowy zostaje zużyty w mniejszych ilościach.
Po trzecie, jest on łatwo dostępny. Można kupić miał węglowy workowany lub luzem. Na miał workowany często decydują się osoby, dla których istotna jest kwestia komfortowego transportu oraz czystość w miejscu składowania. Podsumowując, dziś dzięki nowoczesnym technologiom nie tylko niska cena za tonę miału węglowego jest atutem, ale także wygoda stosowania i efektywność.
Gdzie kupić miał węglowy?
Zakaz sprzedaży miału węglowego dla gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW został wprowadzony w lipcu 2020 roku. Obecnie jednak, na skutek mierzenia się z kryzysem energetycznym, zakaz ten został zniesiony latem 2022 roku. Zakupu miału węglowego wysokokalorycznego można dokonać za pośrednictwem naszej hurtowni – jesteśmy dystrybutorem tego surowca. Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać naszym klientom miał węglowy najwyższej jakości. Cyklicznie zaopatrujemy duże zakłady produkcyjne, ciepłownie miejskie, składy opału i mniejsze hurtownie. I Ty możesz dołączyć do szerokiego grona naszych zadowolonych odbiorców. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty!