+48 (17) 227-31-08 | +48 509-512-986 | biuro@trans-kop.com

Zaprawy tynkarskie

Obrzutka Tynkarska 5.0

Zaprawa Obrzutka Tynkarska 5.0 to sucha mieszanka cementu, wapna oraz specjalnie wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych, która jest przeznaczona do wykonania tradycyjnego podkładu poprawiającego przyczepność tynku do podłoża, tzw. szprycu. Zaprawę tynkarską można nakładać metodą mechaniczną lub ręcznie. Jest szczególnie polecana jako podkład do tynków maszynowych cementowo-wapiennych Solbet. Produkt ten z powodzeniem może być stosowany na różnego rodzaju mineralnych, nośnych podłożach, takich jak beton komórkowy, beton, stare i mocne tynki cementowo-wapienne. Istotne jest jedynie, by były one wolne od substancji obniżających przyczepność, takich jak tłuszcze, bitumy czy pyły.

Ta zaprawa tynkarska ma doskonałe właściwości robocze, takie jak urabialność i łatwość nanoszenia dzięki zastosowaniu specjalnych domieszek modyfikujących. Zaprawa charakteryzuje się również mrozoodpornością. Jest to produkt o uniwersalnym zastosowaniu, który umożliwia skuteczne wykonywanie podkładów tynkarskich na różnego rodzaju powierzchniach mineralnych.

Zaprawa Tynkarska Solbet cementowo-wapienna 5.1

Zaprawa Tynkarska Solbet cementowo-wapienna 5.1 to produkt przeznaczony do stosowania jako tradycyjny tynk wewnętrzny lub zewnętrzny, jedno- lub wielowarstwowy, w kategorii od 0 do III. Zaprawa z powodzeniem może być wykorzystywana także jako podkład pod gładź gipsową, wapienną lub cementową oraz pod tynki szlachetne. Jest to produkt uniwersalny, który znajduje zastosowanie na różnego rodzaju mineralnych, nośnych podłożach, takich jak cegły i pustaki ceramiczne, silikaty, bloczki z betonu komórkowego, beton, a także stare i mocne tynki cementowo-wapienne, jeśli nie zawierają one substancji obniżających przyczepność. Są to np. tłuszcze, bitumy czy pyły.

Zaprawa Tynkarska Solbet cementowo-wapienna 5.1 jest przygotowana w postaci suchej mieszanki cementu, wapna oraz wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych. Domieszki modyfikujące wykorzystane w zaprawie pozwalają uzyskać produkt charakteryzujący się doskonałymi właściwościami roboczymi. Warto wymienić m.in. urabialność, łatwość nanoszenia oraz obróbkę końcową. Produkt ten pozwala uzyskać trwałe i estetyczne powierzchnie tynkarskie o wysokiej jakości wykończenia.

Tynk maszynowy cementowo-wapienny wewnętrzny 5.2

Tynk maszynowy cementowo-wapienny wewnętrzny to zaprawa tynkarska ogólnego przeznaczenia, typu GP, która przeznaczona jest na ściany murowane, stropy, słupy i ściany działowe. Produkt może być stosowany jedynie wewnątrz budynków. Za pomocą tej zaprawy tynkarskiej można wykonać metodą mechaniczną tradycyjne tynki wewnętrzne, jedno- lub wielowarstwowe. Produkt jest przeznaczony także do nakładania ręcznego. Zaprawa może również zostać użyta jako podłoże pod gładzie gipsowe, wapienne lub cementowe i pod tynki szlachetne. Tynk maszynowy cementowo-wapienny wewnętrzny może być stosowany na wszystkie mineralne, nośne podłoża np. beton komórkowy, elementy murowe ceramiczne, silikaty, beton, a także stare i mocne tynki cementowo-wapienne. Podłoża te muszą być wolne od substancji obniżających przyczepność (m.in. tłuszcze, bitumy, pyły).

Proponowana zaprawa tynkarska to sucha mieszanka cementu, wapna oraz wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych, którą należy przygotować poprzez dodanie wody w odpowiedniej proporcji. Wykorzystane domieszki modyfikujące pozwoliły uzyskać produkt wyróżniający się znakomitymi właściwościami roboczymi (urabialność, łatwość nanoszenia oraz obróbka końcowa).

Tynk maszynowy cementowo-wapienny wewnętrzny lekki 5.3

Tynk maszynowy cementowo-wapienny wewnętrzny lekki to zaprawa tynkarska typu LW, która została stworzona do wykonywania tynków wewnątrz budynków na ścianach murowanych, stropach, słupach i ścianach działowych. Produkt może być aplikowany ręcznie lub za pomocą maszyny. Może również służyć z powodzeniem jako podłoże pod różnego rodzaju tynki i gładzie m.in. tynk szlachetny, gładzie gipsowe lub gładzie wapienne czy cementowe. Ten produkt może być stosowany na różnych powierzchniach, takich jak beton komórkowy, elementy murowe ceramiczne, silikaty, stare i mocne tynki cementowo-wapienne lub beton. Istotne jest, by podłoża te były wolne od substancji, które odpowiadają za obniżenie przyczepności – tłuszcze, pyły, bitumy.

Zaprawa tynkarska jest dostępna w postaci suchej mieszanki cementu, wapna i kruszyw mineralnych. Dodane domieszki pozwalają na uzyskanie wysokiej urabialności, łatwe i dokładne nakładanie oraz doskonałą obróbkę końcową.