+48 (17) 227-31-08 | +48 509-512-986 | biuro@trans-kop.com

Cement

Cement, obok piasku i wody, stanowi podstawowy składnik mieszanki betonowej, czyli materiału niezbędnego we wszelkich pracach budowlanych. To hydrauliczne spoiwo mineralne jest wykorzystywane do łączenia materiałów budowlanych. Wyróżnia się kilka rodzajów i klas cementu, które różnią się właściwościami i zastosowaniem. Od klasy i parametrów cementu zależy jego przeznaczenie. CEM I, potocznie nazywany „jedynką” jest cementem portlandzkim wyprodukowanym głównie z klinkieru, bez dodatków. CEM II, czyli „dwójka” jest to cement portlandzki wieloskładnikowy wyprodukowany z klinkieru oraz dodatków, takich jak żużle czy popioły lotne. Na rynku dostępne są też inne klasy cementu: CEM III, CEM IV oraz CEM V.

Cement – jak wybrać odpowiedni rodzaj?

Przy mało wymagających pracach budowlanych, jak drobne naprawy pęknięć czy tworzenie wylewek pod ogrodzenia, zastosowanie cementów o niższej jakości (III, IV lub V) będzie wystarczające. W tych klasach zawartość dodatków w składzie przekracza 30%, co wiąże się z gorszymi właściwości mechanicznymi i mniejszą trwałością betonu. Należy pamiętać, żeby zawsze wybierać cement przeznaczony do planowanych prac, zwracając przy tym uwagę na jego właściwości i zalecenia norm. Nie cena, a rzetelność producenta jest gwarancją jakości produktu. Podpowiadamy, jakie właściwości mają poszczególne rodzaje cementu.

Cement czysty – właściwości i zastosowanie

Cement portlandzki o klasie wytrzymałości 42,5 i normalnej wytrzymałości wczesnej (N) zgodny z normą PN-EN 206. Sprawdzi się do produkcji betonów towarowych, budowy nawierzchni drogowych i mostów, także produkcji betonów wymagających wysokiej wytrzymałości: fundamenty, mury, schody, podciągi, wieńce, posadzki, zaprawy murarskie i tynkarskie, roboty remontowe.

Cement mocny – właściwości i zastosowanie

Cement portlandzki popiołowy o klasie wytrzymałości 42,5 i wysokiej wytrzymałości wczesnej (R), zgodny z normą PN-EN 197-1. Doskonale nadaje się do produkcji betonów towarowych, prefabrykatów betonowych (beton komórkowy, obiektów drogowych i mostowych), sprawdzi się też jako beton posadzkowy, a także do stabilizacji gruntu oraz mieszanek związanych cementem w budownictwie drogowym.

Cement sprawny – właściwości i zastosowanie

Cement portlandzki wieloskładnikowy o klasie wytrzymałości 32,5 i wysokiej wytrzymałości wczesnej (R), zgodny z normą PN-EN 197-1. Doskonały do produkcji betonów towarowych, zaprawy budowlanej (murarskiej i tynkarskiej), betonowych wylewek podłogowych, elementów konstrukcyjnych (fundamentów, murów, schodów, zbiorników, szamb), do stabilizacji gruntu, podbudowy.

Cement – asortyment

W stałym asortymencie naszej firmy mamy cement workowany w 25-kilogramowe opakowania Cementowni Ożarów. Sprzedajemy jedynie produkty pochodzące od renomowanych producentów, którzy dbają o jakość, a ich wyroby są zgodne z obowiązującymi normami. Całość oferowanego przez nas materiału jest przechowywana zgodnie z wytycznymi producenta lub odbierana bezpośrednio z fabryki i dostarczana wprost na inwestycję. Palety z workami cementu są szczelnie owinięte folią, co zapewnia „świeżość” produktu przez dłuższy czas. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość dostarczanych przez nas materiałów.